Vyplatí se provádět revizi elektrických spotřebičů
Položili jste si někdy otázku, zda se vůbec vyplatí provádět revizi elektrických spotřebičů, když jsou dnes tak přísné normy pro jejich výrobu, a nemá se na nich prakticky co pokazit? Pak si uvědomte, že spotřebiče nejsou statické exponáty v muzeích, a že vykonávají jistou pracovní činnost, a že se také v souvislosti s tím mohou poškodit. Závada navíc nemusí být na první pohled markantní, může být skrytá a může vám pak způsobit řadu nepříjemností.
Vrtačky, pily, kladiva, šroubováky – a další elektrické stroje, které používáte v domácí dílně, mohou mít skrytou závadu na elektromotoru a mohou mít také poškozenou přívodní šňůru. Nemusíte si toho vůbec povšimnout, ale například pokud pracujete s kotoučovou pilou a přívodní kabel se vám zaplete k pilovému listu při jeho doběhu, a vy si toho nevšimnete, může vám proseknout povrchovou izolaci a vás pak tato závada může stát život.
Elektrické sekačky na trávu, plotové nůžky, křovinořezy – ještě větší nebezpečí poškozené přívodní šňůry lze zaznamenat právě zde. Jestliže je poškození svrchní izolace nepatrné, vůbec jej nezaregistrujete, a s manipulací delší šňůry se trhlina může začít zvětšovat, část kabelu se zcela obnaží, a pokud bude venku vlhko, kontakt s vlhkostí vám opět může přivodit smrtelný úraz.
Svítidla – revize elektrospotřebičů https://revize-elektro-revtech.cz/elektrospotrebice/ by se měla zaměřit i na svítidla, zejména ta častěji využívaná, jako jsou stolní lampičky u psacího stolu, lampičky v ložnici či v dětském pokoji a kuchyňská a koupelnová svítidla, která přichází do styku s vodou a vlhkostí.
Varné konvice, kávovary, mixéry, toustovače – u těchto spotřebičů je třeba prověřit vše, v souvislosti s působením tepla. Zde může být poškození rovněž nebezpečné jak pro obsluhu, tak i pro vaše elektrické rozvody. V některých případech může dojít až ke vznícení hořlavých předmětů v jejich blízkosti a ke vzniku požáru.