Umění prohrávat
Snad prvním prubířským kamenem bývá ve většině rodin hra Člověče, nezlob. Kterou rády hrají i předškolní děti. Oblíbená společenská hra, u které je poprvé nutné unést fakt, že mohou sice vyhrát, ale i prohrát a přijat to bez negativních emocí a zloby. Zároveň se naučit vítězství přát spoluhráčům, kterým se podařilo dojít s hracími figurkami o něco dříve. Malá rodinka se jmenuje karetní hra, kterou si můžete zahrát už s tříletými dětmi. Protože má natolik jednoduchá pravidla, rychlé tempo a navíc i dokonalé výtvarné zpracování, budou se k ní děti často vracet.
Úkolem hráčů je získání co nejvíce karetních dvojic se stejným zvířecím motivem. Učí se při ní nejen postřehu, ale seznamuje dítě i s jejich názvy. V této hře jsou děti častými vítězi. Jemnou motoriku a znalost barev může vaše děti naučit ideální desková hra Berušky. V níž je procvičována trpělivost nejen dětí, ale hlavně rodičů. Hráči se v úvodu promění v berušku a snaží se vyšplhat po rostlině vzhůru. Což se vždycky nepodaří a je nutné se postavit opět na start. Vyhrává ten, komu se to podaří nejčastěji. Mish-Mash patří mezi nejoblíbenější postřehové hry. U kterých se baví celá rodina. Podle věku dětských spoluhráčů lze nastavit i obtížnější pravidla. Kdy se na hrací desce, při hledání správného obrázku, zvýší jejich počet. Vítězí ten nejrychlejší hráč. Hra, kterou často rodiče dětem odnesou na silvestrovskou party, aby si zahráli se svými kamarády, se jmenuje Mlsný mravenečník.
Jehož úkolem je během vyhrazeného času sníst co největší množství mravenců. Pomocí pinzety z originálního 3D mraveniště. Tato hra má více variant a často u ní rodina stráví celé odpoledne. Protože vítěz je jenom jeden. Ten, který jich nachytá největší množství. Společenskému chování je možné na děti působit nejen výchovou. Ale rovněž i hravou formou. Výběrem společenské hry Nešťourej se v nose nemůžete udělat chybu. Pět tématických okruhů, ve kterých se ukazuje dětem, jak se k sobě máme chovat, aby bylo na světě dobře. V třiceti různých situacích v běžném životě.