O výhodách plastových obalů na květináče
Máte doma pokojové rostliny a jejich květináče jsou umístěné na odkapávací misce? Uvažujete nad tím, že misku nahradíte ozdobným květináčem z keramiky? Máme pro vás jiný tip, což takhle to zkusit s ozdobnými obaly z plastu? Jaké má plastická hmota výhody vůči tradiční keramice?
Jsou levné
Plastové obaly na květináče jsou levnější alternativou ke keramickým ozdobným květináčům, ale to neznamená, že by byly podřadné. Vyberete mezi nimi i velmi pěkné a zajímavé kousky. Vynikají jak tvarem, tak i barvou, a hodí se ke všem typům nábytku. Počítejte ale s tím, že čím větší průměr, tím vyšší cena.
Jsou barevné
Barvami výrobci nešetří a to je pro zákazníky výhodou. Vyberete si tu ve všech základních barevných odstínech od červené až po růžovou či fialovou, barvy můžete mezi sebou kombinovat anebo ponechat např. květinovou stěnu v jedné barvě květináčů.
Mají požadovanou velikost
Květináče z plastu se zhotovují v odstupňovaných velikostech, takže si snadno vyberete ten správný, který potřebujete. Můžete je nakoupit i do zásoby pro případné přesazování rostlin do větších květináčů.
Jsou nerozbitné
Když vám upadne na zem keramický květináč, jak to asi může skončit? Pokud tam upadne ten plastový, nestane se nic. Jen se pro něj sehnete a případně uklidíte nepořádek z vysypaného substrátu.
Snadno se udržují v čistotě
Plastový květník opláchnete v kuchyňském dřezu s trochou saponátu a bude zas čistý, jako když jste si jej donesli z obchodu. Pouze buďte opatrní na poškrábání, plasty mohou trpět na různé rýhy a vrypy. Neumývejte květináče drsnou stranou kuchyňské https://www.okay.cz/kuchynske-linky/ houbičky a vyvarujte se používání písku na nádobí.
Jsou netoxické
Plastická hmota se pro výrobu těchto dekorativních předmětů využívá tak, aby neohrozila obyvatele bytu včetně malých dětí. Většinou jde o polypropylen nebo polyetylen, který nikomu neublíží ani při olizování.